Jdi na obsah Jdi na menu
 


Louny 2.8. 2008

11. 2. 2009

 

Louny pro nás tentokrát znamenaly nejen Brutův závod, ale i Aluščin první trénink. Vše se konalo na místním cvičáku, takže se nám maličko povedlo zabloudit. Naštěstí byl dostatek času a tak jsme se nemuseli nijak honit. V Lounech jsme se sešli s Lubošem, který s sebou bral Doda se Sue na licenci. Zároveň jsme zde měli Brutova polovičního brášku Diaze s páníčkama, potkali jsme několik psích i lidských kamarádů, kteří s námi buď jezdí na coursingy s MSC nebo je známe z jiných psích akcí.

Brut první kolo běžel po dohodě s pořadateli sám. Trasa byla dlouhá a poměrně dost členitá. Ovšem Brut se vůbec nenechal rozhodit a killoval bez jediné chybičky. Pak bylo dostatek času, aby si Dodo se Sue vyběhali licenci a Aluška vyzkoušela tréninkovou trať. Dodo ani Sue neuspěli, jen Luboš si trasu proběhl několikrát, asi aby se naučil, jak to vlastně chodí ;-) Aluška za střapcem vyrazila jak o život a krásně celou trať proběhla, v cíli dokonce zakillovala, sice jen tak jemně, ale určitě se časem naučí pořádně střapeček zakousnout.

Druhé kolo běžel Brut s Diázkem. Opět kluci ukázali, že běh australských honáckých psů je pastva pro oči. Oba upřeně sledovali střapeček a i přes naše obavy se vůbec nepokusili do sebe narazit nebo se po sobě ohnat. Nakonec byl v killu o kousek rychlejší Diázek a tak zaslouženě vyhrál celý závod.

Luboš si opět vyzkoušel licenční trasu a usoudil, že jak Dodo tak Sue se ještě musí hodně učit. Aluška svůj druhý tréninkový běh zvládla jako naprostý profesionál a bez ztráty kytičky killovala.

Než doběhl zbytek psích závodníků, sepsali se výsledky a nastalo vyhlašování vítězů, tak jsme šli na maličkou procházku spojenou s koupáním psů v Ohři. Ve finále jsme zjistili, že počet australáků byl nečekaně vysoký. Brut s Dázkem závodili a zbytek buď běhal trénink nebo se pokušel o licenci .... celkem nás tam bylo 7.

Závěrem musím říct, že jsme si den užili se vším všudy a setkání se super lidičkama, jejich pejskama nás pokaždé potěší a nabije energií. Nakonec i počasí vyšlo, sice ze začátku poprchávalo, ale po chvíli se vyčasilo, vysvitlo sluníčko a bylo teploučko, možná chvílema až moc.

 http://brut.rajce.idnes.cz/Coursing_Louny_2.8.2008/

http://brut.rajce.idnes.cz/Louny_.._lide%2C_hry%2C_koupani/