Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství České republiky Kralupy nad Vltavou 12.10.2008

11. 2. 2009

Tentokrát jsme nejeli s páníčkem, ale řidiče nám dělal kamarádka Hanka. Na místo určení jsme přijeli včas i přes to, že jsme malinko bloudili.

Začátek závodu se díky opozdilcům o půl hodiny. Psi byli rozděleni na malá a velká plemena. Do malých spadal Brut., jejich trať měřila jen 700m a byla postavená na části louky. Na zbytku se běhali licence a tréninky.

Brut běžel oba běhy sám. Sice tam byl ještě jeden australský honácký pes jménem Drak, ale ten běžel licenci a neměl s sebou košík, takže musel na solo dráhu. Navíc podle nových předpisů prý má být na konci střapce uvázána kůže. Už Garry s Trinčou předvedli, co to s námi udělá. A tak jsem kůži neměl ani v jednom kole. První kolo skončilo chvíli před půl druhou a nastala pauza, která trvala hodinu a půl. Takže se závěr druhého kola probíhal za šera a následné vyhlašování výsledků odehrávalo za tmy.Čekání jsme si zpestřili procházkou, povídáním s kamarády a také mlsáním dobrot ze stánku.

Vyhlašování výsledků se konalo už za naprosté tmy a muselo se svítit světlama od auta, aby vůbec byla jména na diplomech k přečtení. Vzhledem k tomu, že byl Brut jediný zástupce svého plemene, tak jsem se stal Mistrem ČR. Z Kralup jsme odjíželi po půl osmé naprosto utrmácení.

Závěrem musím říct, že trať byla skvěle připravená, zázemí taktéž a všude byla vidět snaha o co nejrychlejší průběh. Jenže díky nesmyslně dlouhé pauze se nakonec končilo až za tmy a nevím, jestli náhodou konec druhého kola velkých plemen nebyl na hranici ( možná i za hranicí) regulérnosti, navíc rozhodčí určitě nemohli vidět celý běh.  

Takže celkové rezumé? Hodně rozpačitý dojem umocněný srovnáním závodu v Lounech.

Neměla jsem s sebou fotoaparát a tak jsem mezi přispěvateli CCC našla jedinou Brutovu fotku a to ještě ve chvíli, kdy odpočíval u auta. Nafotila jí Zuzana Vondráčková ....děkujeme

http://vewelyn.rajce.idnes.cz/Kralupy_nad_Vltavou/#DSC_0488.jpg