Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendovka v České Vsi 19. - 21.9.2008

11. 2. 2009

Tentokrát odjíždíme z domova později. Hlídáme Bali a musíme jí nechat venku než přijedou děti ze školy. Tak aby nezůstávala sama moc dlouho. 

Cesta probíhá bez problémů, nikde žádné zdržení, neplatíme pokutu a ani nehledáme cestu. Jen děláme jednu zastávku u naší kamarádky kousek před Hradcem Králové. V půl páté jsme konečně na místě.

Vybalíme, Aluška si pohraje s Affinkou, což je maličká kelpie a už je tu figurant Rosťa. Na obrany jsem přihlásila oba psy. Jako první jde Brut. Už ví, co má dělat a je na něm znát, že loňský písek si moc dobře pamatuje. Je opatrný, ale jen do chvíle, než mu Rosťa na peška připevní kousek střapečku. Od té chvilky kouše jak o život.  Aluška si jde zakousat hned po Brutovi. Na to, že nikdy neměla možnost obrany vyzkoušet, tak je naprosto perfektní.

Druhé kolo už Brut kouše tak nějak s menší razancí. Asi je unavený a tak odchází na pokoj odpočívat. Za to Aluška se na peška vrhá bez nějakých okolků a neustále se zlepšuje. Rosťa oba moc chválí. Oba jsou spokojení, unavení. Ještě večer Aluška v Salonu nacvičuje výstavní postoj, ukazuje zoubky a hraje si s ostatními štěňaty. Brutík mezitím nabírá síly na zítřejší závod.  Začíná pršet.

Ráno je všude mokro, "mrholí" a tak se Mistrovství Slezska koná. Brut má v prvním kole jako partnerku ovčandu Elis a oba krásně běží i killují. Ve druhém běží s kamarádkou Dinulkou. Běh je ještě lepší i přes to, že mu Dinulka odběhla. Aluška si na svůj tréninkový běh musela počkat až na úplný závěr. Poprve běžela v páru a vůbec se tím nedala rozhodit. Dokonce krásně zakillovala. Z obou jsme měli obrovskou radost. Brut se, jako jediný zástupce australských honáckých psů , stal Mistrem Slezska s vysokým počtem bodů.

Odpoledne jsme šli ještě na procházku s Dinulkou a Gwen, jak jinak než v dešti, brodili jsme se potokem, loužema, blátem, psi větřili vysokou ... zkrátka byla to procházka se vším všudy. Večer pokračovala Aluška v nácviku výstavního postoje, ukazování zoubků a v hraní se štěňatama.

Nedělní ráno bylo mlhavé, ale bez deště. Po snídani přijel Rosťa a tak si přihlášení psi mohli vyzkoušet opět kousání. Brut šel tentokrát jen jednou, aby neztratil zájem. Za to Aluška šla kousat dvakrát a byla čím dál lepší.

I přes bláznivé počasí byla tato víkendovka pohodová a moc děkujeme Barče a Karlosovi za její uspořádání, všem zůčastněným za skvělou společnost a těšíme se na přes rok na další společně strávené chvilky.

 http://brut.rajce.idnes.cz/Vikendovka_v_Jesenikach_a_Mistrovstvi_Slezska_v_coursingu_19.-21.9.2008/

od Gwen nejen závody, ale i obrany

http://gwen.rajce.idnes.cz/Vikendovka_s_MSC_Mistrovstvi_Slezska/