Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendovka ve Slavětíně 14.-16.3.

3. 10. 2008

Tato víkendovka byla naše třetí v pořadí. Moc jsme se na ní těšili a vše se ještě umocnilo vědomím, že tam Brut nebude sám. Měli přijet ještě tři australští honáčtí psi. 

Na páteční odpoledne byl naplánován první trénink. Těsně před začátkem přijel  pár australáků .. Gwyn a Tokra. Jak se dalo čekat, tak první běh byl ve znamení Brut- Gwyn. Tokyšek běžel na konci v rámci štěněcích běhů. Druhé kolo bylo stejné, jen do páru přibyl kříženec Ronda. Poslední australák Diaz dorazil až po našem druhém běhu. Večer byl plný povídání, smíchu a taky popíjení dobrého vínka.

V sobotu ráno svítí sluníčko a tak se těšíme na hezký den. První tréninkový běh je ve znamení australáků... všech tří .. Brut, Gwyn a Diaz.  Hned úvod byl moc zajímavý, když  se Brut s Diazem ztratili za budovou, do killu přiběhl jen Gwyn. Barča klukům dala ještě jednu šanci a tak oba svorně letí za střapcem, tentokrát bez chybičky. Tokyšek opět běhal na konci s dalšími psími miminky. Ve druhém kole Brut startuje s Viki od Psa Jíry. Holka je šikovná a tak Brutík dobíhá druhý.

Odpoledne byla naplánovaná prohlídka podzemí ve Slavonicích. Brut si zatím pohrál s kamarádkou Matyldou, vyzkoušeli jsme po dlouhé době překážky, které jsou v areálu připravené pro výcvik. Po návratu z podzemí jsme společně se Soňou, Milanem a klukama australskma Gwynem a Tokyškem vyrazili na krátkou procházku. Velcí kluci s košíkem na tlamkách.  Večer se opět povídalo, popíjelo, slavilo a taky hrálo .... Brut s Day a Tokyškem

Nedělní ráno je zatažené a než se stihneme nasnídat, tak se lehce rozprší. První běh je opět v duu Brut - Gwyn, tentokrát bez problémů. Druhý a zároveň závěrečný běh je v režii všech tří australáků. Vzhledem k tomu, že hned po startu došlo k přetržení šňůry, tak kluci všem ukázali svůj kořistnický pud a nastala pořádná mela. Po odtržení a uklidnění se opět postavili na start a tentokrát už vše proběhlo bez problémů a naši australáci si běh náramně užili.  Tokyšek se v každém běhu zlepšoval a tak snad roste další konkurence. Na závěr došlo na focení.

Naše poděkování opět letí k Barče a ostatním, kteří se na víkendovce podíleli. Také jsme rádi poznali Soňu s Milanem a Helču s Pavlem.... doufáme, že se zase brzy sejdeme.

Tady jsou odkazy na fotky od našich acd kamarádů Pavla a Soni:

 http://diaz.rajce.idnes.cz/coursing_slavetin_14.3.2008/

 http://sonaplo.rajce.idnes.cz/2008_03_coursing_Slavetin/